Menu

  • Wycieczka do Zatoru

    Wycieczka do Zatoru

    31maja, w środę,  uczniowie klas I oraz II uczestniczyli w wycieczce do Zatoru. Zator to miejsce znane bardziej wszystkim, a zwłaszcza dzieciom, jako Energylandia. Jest to olbrzymi park rozrywki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Uczniowie pod opieką p. Bożeny Palus, Edyty Bąkowskiej, Sylwii Bernackiej, Iwony Hodorowicz i Karoliny Woźniakowskiej korzystali z wszystkich atrakcji parku. Zjeżdżali na roller-coasterach, Vikingu, Energusiu, wygrywali nagrody w różnych konkursach, oglądali filmy w 7D . Wszyscy wrócili zadowoleni z wyjazdu. Zachęcamy innych do odwiedzenia tego fantastycznego miejsca zabaw.

  • II Piknik Nauki i Techniki „Explorer”

     II Piknik Nauki i Techniki „Explorer”

    1 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbył się II Piknik Nauki i Techniki „Explorer”. Podczas imprezy zaprezentowało się ponad 60 wystawców, których prezentacje oglądało ponad 1000 uczestników.
    Młodzież z naszej szkoły również Dzień Dziecka spędziła na pikniku naukowym w ZSP nr 2. 
    Uczniowie mieli do wykonania zadania z różnych dziedzin nauki i techniki. Na odwiedzających czekały liczne atrakcje: kamery termowizyjne, drukarki 3D, nowoczesne spektrometry, światłowody, laboratoria chemiczne, pneumobile, zabytkowe samochody, motocrossy, quady i cała flota motocykli.
    Zadania polegały m.in. na wykonaniu form z pieca odlewniczego, rozgrywek w e-zawodach, przejazdów wszędołazem, wykrywaniu metali, montażu radiowego serwisu informacyjnego, przeprowadzenie telekonferencji. Młodzież  brała udział również w  konkurencjach strażackich i policyjnych (daktyloskopia). Wszyscy doskonale bawili się, tym bardziej, że piknik to nie tylko zabawa, ale także nauka.

    Czytaj więcej: http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/drugi-explorer-za-nami-fotoreportaz-r11285

  • Święto Konstyucji 3 Maja

    Święto Konstyucji 3 Maja

    27 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii z okazji  Święta Konstytucji 3 Maja. 226 lat temu postępowa część polityków polskich podjęła decyzję o zmianach, które miałyby naprawić państwo polskie. Rozwiązaniem takim miało okazać się przyjęcie ustawy rządowej, która zmieniała ustrój naszego państwa. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną ustawą.

    Młodzież mogła przenięć się w czasy obrad Sejmu Wielkiego, posłuchać pieśni patriotycznych. Akademię przygotowała p. Edyta Bąkowska, oprawę muzyczną przygotował p. Sylwester Ossowski.

  • XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej

    XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej

    26 kwietnia 2017 roku odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej.
    Ogółem zgłosiło się 39 uczestników z 10 szkół, którzy byli oceniani przez jury w składzie: Urszula Derendarz – starszy kustosz Biblioteki Miejskiej w Piotrkowie Tryb. oraz Mariola Kilian – kierownik Biblioteki Gminnej w Grabicy. W wyniku obrad jury przyznało następujące miejsca:
    Kategoria SP kl. 1-3:
    I miejsce – Oliwia Bąkowicz - SP nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim– opiekun Alicja Stobiecka
    II miejsce – Weronika Skrobek ZSG Niechcice – opiekun Zdzisława Pielużek
    III miejsce – Marta Nadajewska SP nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim – opiekun Alicja Stobiecka
    III miejsce -  Alicja Nowakowska ZSG nr 1 w Piotrkowie Tryb. – opiekun Bożena Olas
    Wyróżnienie - Wiktoria Skórniewska SP Szydłów – opiekun Anna Ożarek
    Kategoria SP kl. 4-6:
    I miejsce – Nadia Domarańczyk - SP nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim  – opiekun Teodozja Gronowska
    II miejsce – Matylda Żyła - SP nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim – opiekun Joanna Stalbowska
    II miejsce - Dawid Michalewski SP nr 13 – opiekun Teodozja Gronowska
    III miejsce – Julia Frączkowska SP Wola Kamocka –  opiekun Agata Misztal
    Wyróżnienia:
    Robert Kafar - SP Wola Kamocka–  opiekun Agata Misztal
    Jagoda Jagodzińska - SP Wola Kamocka– opiekun  Agata Misztal
    Kategoria gimnazjum:
    I miejsce- Michał Cienkowski - ZSG nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim – opiekun Elżbieta Misiak – Iwańska 
    II miejsce – Kamila Olszewska- Gimnazjum nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim  – opiekun Małgorzata Kozica
    III miejsce – Dominika Kalisiak-  Gimnazjum w Szydłowie – opiekun Dorota Wiączek
    III miejsce - Paulina Wojtczyk- Gimnazjum nr 5  w Piotrkowie Trybunalskim – opiekun Małgorzata Kozica
    Wyróżnienie:
    Nadia Łaska – Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim – opiekun Renata Zajda
    Konkurs przygotowały i przeprowadziły polonistki: D. Wiączek i I. Hodorowicz
     

  • Relacja z wizyty w Chorwacji w ramach projektu Erasmus+

    W dniach 27.03 -02.04 2017 roku szkoła Primary School Pdmurvice z chorwackiej Rijeki gościła nauczycieli i uczniów z Polski, Turcji, Grecji, Hiszpanii, Czech i Łotwy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Erasmus +.
    W gronie gości znaleźli się uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. Marii Konopnickiej  w Szydłowie, które bierze udział w projekcie Erasmus+ "Environment surrounding us as achallenge and responsibility". Koordynatorem projektu jest Pani Sylwia Bernacka.
    Było to czwarte spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie z kl. IA, IB i IIIB pod opieką Pani Dyrektor Bożeny Palus oraz Pań Sylwii Bernackiej i Agnieszki Mastalerz.  Ponieważ temat projektu brzmi " Environment surrounding us as achallenge and responsibility ", goście zwiedzili wiele miejsc związanych z działaniem na rzecz środowiska naturalnego i jego ochrony. Byli między innymi w Governor's Palace, History Museum oraz Natural History Museum Rijeka gdzie mieli okazję zobaczyć zwierzęta oraz owady występujące na terenie Chorwacji, a także mogli obejrzeć interaktywny film     o „życiu podwodnym ryb“.Uczniowie naszego gimnazjum brali czynny udział  w warsztatach malowania na płótniei robieniu mydła z naturalnych składników.Uczniowie i nauczyciele mięli również okazję podziwiać nadmorskie chorwackie miasta Rijeka-Volosko-Opatija-Trsat wraz z otaczającą ich przyrodą.
    Ważnym punktem programu była wizyta w szkole chorwackiej, która jest bezpośrednim partnerem w projekcie. Uczniowie wszystkich szkół partnerskich przedstawiali przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne dotyczące tradycyjnych potraw narodowych.
    Wszyscy uczestnicy projektu mieli także wyjątkową okazję zwiedzenia Nature Park Učka, który urzekł wszystkich swoją wyjątkową atmosferą oraz pięknymi widokami. Dzięki wspólnej wycieczce uczniowie bardzo się zaprzyjaźnili, trudno im było rozstać się po tygodniowym pobycie.
    Kolejne spotkanie dla nauczycieli szkól partnerskich planowane jest we wrześniu 2017 i odbędzie się w Czechach.
     

  • Wizyta uczniów z Holandii

    3 kwietnia 2017 r. nasze gimnazjum odwiedzili uczniowie z delegacji holenderskiej z Nordwin College in Buitenpost, którzy przebywają w Polsce w ramach współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie z holenderską szkołą. Młodzież wraz z nauczycielami zwiedziła naszą szkołę, miała możliwość oberwowania lekcji i porozmawiania z  młodzieżą. 

  • Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole

    Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole

    W dniu 21.03 z okazji  pierwszego dnia wiosny w naszej szkole został zorganizowany dzień sportu. Główną atrakcją dla uczniów naszej szkoły były zawody w piłkę nożną, które odbyły się na sali gimnastycznej pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie z każdej klasy wybrali skład, w którym grało czterech chłopców i dwie dziewczyny. Najlepszą klasą okazała się 3b, która zajęła pierwsze miejsce. Niewiele słabsza była drużyna z klasy 2b, a trzecie miejsce przypadło równie dobrze grającej  3a.  Uczniowie, którzy nie brali udziału w zawodach w piłkę nożną, zajmowali się przygotowywaniem plakatów, prezentacji oraz tańca, dotyczących wylosowanego wcześniej państwa. Wszystko to było zaprezentowane na forum szkoły. Przygotowywane projekty dotyczyły państw Unii Europejskiej, z którymi nasza szkoła jest w projekcie wymiany uczniowskiej. Po zakończeniu zawodów wszyscy uczniowie zgromadzili się na korytarzu, gdzie przygotowano degustacje tradycyjnych potraw wylosowanych państw. 

  • II Konkurs Mechaniczny

    Dnia 09 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalski odbył się II Konkurs Mechaniczny. Celem zawodów było rozbudzenie motywacji do pogłębiania wiedzy technicznej, rozwijanie zainteresowań mechaniką oraz stworzenie możliwości współzawodnictwa.
    W konkursie udział wzięło dwudziestu siedmiu uczniów z pięciu szkół tj.: III Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego w Piotrkowie, V Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, Gimnazjum im. Obrońców Gór Borowskich 1939 roku w Woli Krzysztoporskiej, Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Etap pierwszy to część teoretyczna, w której sprawdzano wiedzę z zakresu podstaw techniki oraz ogólnej wiedzy mechanicznej i odlewniczej.Drugi etap czyli część praktyczna z zakresu Odlewnictwa, polegała na przyporządkowaniu nazw do elementów wykonanych bądź stosowanych w Odlewnictwie a także montaż  imadła do rur na czas. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas trzecich: Mateusz Górzyński, Patryk Michalak, Piotr Jasiński, Łukasz Pyć, Kacper Sabat, Wojciech Pokora, Daniel Płoszyński i Tomasz Fijałkowski.

    W części teoretycznej II miejsce zajął  Łukasz Pyć z klasy IIIA  i V miejsce Mateusz Górzyński z klasy IIIB oraz w części praktycznej z zakresu Odlewnictwa  III miejsce zajął Łukasz Pyć.
     

  • Szkolny Konkurs Chemiczny

    Szkolny Konkurs Chemiczny

    W dniu 23.02.2017r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Chemiczny w którym wzięło udział 25 uczniów gimnazjum z klas 1-3. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:


    W klasach pierwszych:

     Patryk Jagodziński  -  I miejsce    

     Bartosz Maciaszczyk -  II miejsce                                

    Oliwia Kubera  -  III miejsce  

                                   
    W klasach drugich:  

    Dominik Maciołek  - I miejsce

     Anna Marchlewicz – II miejsce

      Julia Filipek  - III miejsce

  • Jasełka 2016

    Jasełka 2016

    Dnia 21.12.2016r. w naszej szkole odbyły się jasełka pt. „Opowieść wigilijna”. Tegoroczne przedstawienie przygotowały klasy I  wraz z nauczycielami: I. Hodorowicz, D. Lasecką i  S. Ossowskim. Przedstawienie było wystawiane dla uczniów, nauczycieli ,rodziców oraz zaproszonych gości. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem, przedstawili historię przemiany Ebezezera Scroog’a pod wpływem wizyty duchów świąt Bożego Narodzenia. Całość przedstawienia  przeplatana była kolędami, tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie na widzach. Natomiast dzieci przede wszystkim „zaistniały" w swoim własnym środowisku, miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Była to piękna uroczystość. Na koniec dzieci złożyły wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

  • XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek

    XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek

    Protokół XVI Przeglądu Kolęd i Pastorałek

    Protokol_XVI_przeglad.doc

    Do konkursu zgłosiło się około 300 uczestników z powiatów  piotrkowskiego i  bełchatowskiego oraz Piotrkowa Tryb. Młodzież reprezentowała trzy grupy  wiekowe (szkoła podstawowa, klasy 0 – III, IV – VI oraz gimnazja) oraz różne kategorie (soliści, duety, zespoły). Uczestników oceniało jury w składzie:

    przewodnicząca: pani Aldona Plucińska - starszy kustosz Muzeum Archeologii i Etnografii  w Łodzi,

    pan Daniel Baranowski - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Piotrkowie Tryb. oraz pan Jan Skurnica - kierownik Kapeli z Orzku.

    Należy nadmienić, że konkurs odbywa się już od 16 lat, a jego głównym celem  jest  wyszukiwanie i promocja młodych talentów, przybliżenie tradycji związanej z Bożym Narodzeniem, szerzenie znajomości kolęd i pastorałek oraz zachęcanie do kultywowania tradycji w życiu codziennym. Przegląd niezmiennie cieszy się dużą popularnością, o czym świadczy ilość zgłaszających się na konkurs uczestników. Uroczyste podsumowanie oraz odczytanie protokołu i wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 8 stycznia 2017 r. w Kościele MBNP w Szydłowie.

     

  • Spotkanie młodzieży z pisarką Ewą Nowak

    W poniedziałek 28 listopada 2016 roku mogliśmy gościć w naszym gimnazjum znaną autorką książek dla młodzieży – Ewę Nowak. W pierwszej części spotkania pisaka opowiedziała, z dużym poczuciem humoru, o swoim dzieciństwie oraz o tym dlaczego zaczęła pisać. W drugiej części spotkania odpowiadała na zadawane przez uczniów pytania i przybliżyła kilka książek, które napisał. Po spotkaniu pisarka podpisywała swoje książki, rozdawała autografy i pozowała do wspólnych zdjęć.
    Taka inicjatywa poszerza możliwość wyboru przyszłej drogi życiowej, gdyż spotkanie odbyło się zgodnie z założeniem pisarki, że w każdym spotkaniu uczestniczy przynajmniej jeden przyszły artysta.
    Ewa Nowak pisarka i publicystka, autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Pisarka współpracuje z pismami: "Cogito", "Victor Junior", "Victor Gimnazjalista", "Trzynastka", "Sens".
     

  • Seminarium "Tożsamość i solidarność europejska - odkryj piękno blisko siebie"

    Seminarium "Tożsamość i solidarność europejska - odkryj piękno blisko siebie"

    Nasze gimnazjum wzięlo udział w organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Tryb. seminarium pt. "Tożsamość i solidarność europejska - odkryj piękno blisko siebie".  Uczennice klasy IIIB - Zuzanna Biernat, Aleksandra Wocheń, Oliwia Szczepaniak przygotowały prezentację poświęconą konkursowi, który organizowany jest od kilku lat w naszej szkole "Gmina Grabica - Moja Mała Ojczyzna". Oprócz naszego gimnazjum w projekcie wzięły udział Szkoła Podstawowa oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie oraz inne szkoły z powiatu piotrkowskiego.

    Czytaj więcej na stronie:

    http://www.powiat-piotrkowski.pl/index.php?trg=news&id=3061

  • Szlachetna Paczka

    Szlachetna Paczka

    SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. To wizja nowego kraju, w którym podziały między bogatymi a biednymi zostają zniesione. Również nasza szkoła przyłączyła się do tej szlachetnej akcji. Młodzież zaangżowała się w pomoc. Wybrana rodzina otrzymała żywność, środki czystości, ubrania, zakupiono również pralkę automatyczną, która bardzo ułatwi funkcjonowanie rodziny w codziennym życiu. Dziekujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie tej szlachetnej akcji.

  • Apel z okazji światowego dnia walki z AIDS

    Apel z okazji światowego dnia walki z AIDS

    1 grudnia odbył się w naszej szkole apel z okazji  światowego dnia walki z AIDS. W dniu tym m.in. ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. „MŁodzi o HIV I AIDS” zorganizowanego przez Powiatowego Inspektora Sanitarno Epidemiologicznego w Piotrkowie Trybunalskim. Celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży zachowań i postaw, które zabezpieczą przed zakażeniem wirusem HIV. W konkursie tym wzięli udział następujący uczniowie naszej szkoły: Oliwia Kubera Kl. IB, Bartosz Maciaszczyk IB, Julita Kamińska IB, Natalia Przybył IIA, Julia Filipek IIB, Julia Cecotka IB, Dawid Nowakowski IB, Patrycja Rudzka kl. IB, Anna Marchlewicz  kl. IIA.  Wyróżnioną pracą w konkursie została praca Anny Marchlewicz z klasy IIA.
     

  • XVII Powiatowy Konkurs Literacki „Anioły są wśród nas”

    XVII Powiatowy Konkurs Literacki „Anioły są wśród nas”

    18 listopada 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się podsumowanie XVII Powiatowego Konkursu Literackiego pn. "Anioły są wśród nas". Do konkursu zgłoszone zostały 74 prace z 29 instytucji: szkól, bibliotek, ośrodków kultury.
    Gimnazjum w Szydłowie reprezentowały uczennice:
    - Angelika Kubera – zdobywczyni III-go miejsca (opiekun Dorota Wiączek)
    - Katarzyna Jasińska – otrzymała wyróżnienie (opiekun Iwona Hodorowicz)
    - Julia Cecotka
    Organizatorami konkursu byli:
    Starostwo Powiatu Piotrkowskiego, Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim, Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Piotrkowie Trybunalskim.
     

  • Stomatolog - informacje

    Informujemy, że stomatolog pani Maria Trzebska przyjmuje przy ul. Armii Krajowej 11 w Piotrkowie Tryb. w następujących godzinach:

    poniedziałek 8.00 - 12.00

    środa 8.00 - 12.00

    czwartek 12.00 - 15.00.

    Telefon kontaktowy : 44 645 11 32

  • Gimnazjada w piłce ręcznej dziewcząt

    Gimnazjada w piłce ręcznej dziewcząt

    17 listopada odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt. Do konkursu stanęły trzy drużyny: z Gomulina, Szydłowa i Wolborza. Nasze gimnazjum zajęło III miejsce. Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Tryb.

  • Gimnazjada w piłce ręcznej chłopców

    Gimnazjada w piłce ręcznej chłopców

    15.11.2016r. w Gomulinie odbyły się zawody w piłce ręcznej chłopców. Do udziału w zawodach zgłosiły się Gimnazjum w Gomulinie i Gimnazjum w Szydłowie.
    Wynik meczu:
    Gimnazjum w Gomulinie - Gimnazjum w Szydłowie 11:14

    Ostateczna klasyfikacja:
    I miejsce - Gimnazjum Szydłów
    II miejsce - Gimnazjum Gomulin
    Skład zwycięskiej drużyny: Mateusz Dróżdż, Bartosz Grabowiecki, Patryk Jagodziński, Maciej Kopacki, Patryk Michalak, Bartosz Ordon, Bartosz Pielużek, Daniel Płoszyński, Kacper Sabat, Hubert Szczepaniak, Marcin Szymański, Łukasz Świątek, Patryk Wojciechowski. Opiekunem  drużyny był Henryk Grabowiecki.  Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim.

  • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

    Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie
    Szydłów 56
    97 - 306 Grabica
    szydlow_gim@poczta.onet.pl
  • 44 617 13 38

Galeria zdjęć