Informacje Regulamin konkursu

Przegląd Kolęd i Pastorałek

Protokół XVII Przeglądu Kolęd i Pastorałek

Protokol_XVII_przeglad.pdf

Do konkursu zgłosiło się około 350 uczestników z powiatów  piotrkowskiego i  bełchatowskiego oraz Piotrkowa Tryb. Młodzież reprezentowała trzy grupy  wiekowe (szkoła podstawowa, klasy 0 – III, IV – VII oraz gimnazja) oraz różne kategorie (soliści, duety, zespoły). Uczestników oceniało jury w składzie:

Przewodniczący:

• Pani Aldona Plucińska – starszy kustosz Muzeum Archeologii i Etnografii w Łodzi

Członkowie:

• Pan Janusz Janyst – recenzent muzyczny i dziennikarz
  • Pan Witold Smętkiewicz -  łódzki poeta i fraszkopisarz, autor kolęd i pieśni wielkopostnych

Należy nadmienić, że konkurs odbywa się już od 16 lat, a jego głównym celem  jest  wyszukiwanie i promocja młodych talentów, przybliżenie tradycji związanej z Bożym Narodzeniem, szerzenie znajomości kolęd i pastorałek oraz zachęcanie do kultywowania tradycji w życiu codziennym. Przegląd niezmiennie cieszy się dużą popularnością, o czym świadczy ilość zgłaszających się na konkurs uczestników. Uroczyste podsumowanie oraz odczytanie protokołu i wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 8 stycznia 2017 r. w Kościele MBNP w Szydłowie.

Zdjecia w zakładce: Album fotograficzny

Folder XVIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek