Menu

  • Szkolny Konkurs Chemiczny

    Szkolny Konkurs Chemiczny

    7 marca 2018r. odbył się w naszym gimnazjum Szkolny Konkurs Chemiczny. W konkursie brało udział 11  uczniów z klas drugich i trzecich. Celem konkursu było  popularyzowanie chemii wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań chemicznych oraz motywowanie uczniów do poszerzania swoich wiadomości i umiejętności.

    WYNIKI KONKURSU:  
     
    W klasach drugich:
    Bartosz Maciaszczyk - I miejsce  
    Maciej Kuliński - II miejsce
    Patryk Jagodziński - wyróżnienie

    W klasach trzecich:  

    Dominik Maciołek - I miejsce
    Jakub Owczarek - II miejsce
    Michał Woch - wyróżnienie

  • Projekt "Ferie z ekonomią"

    Projekt "Ferie z ekonomią"

    Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się w gronie 65 szkół z całej Polski, które przystąpiły do projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Jego celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza. W roku szkolnym 2017/18 projekt adresowany jest do uczniów II i III klas gimnazjów.

    I etap projektu realizowany jest podczas jednego tygodnia ferii zimowych w ramach dodatkowych zajęciach z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości.W trakcie zajęć młodzież zdobywawiedzę, m. in. z zakresu przedsiębiorczości i finansów oraz poznaje podstawowe pojęcia, takie jak: popyt, podaż, konkurencja czy patriotyzm gospodarczy. Uczniowie mają także szansę wykształcić u siebie zdolności negocjacyjne, nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz poznać zasady tworzenia modelu biznesowego firmy.

    Uczniowie będą kontynuowali swoją przygodę z ekonomią w II semestrze roku szkolnego w ramach II etapu projektu, gdy będą przygotowywali pracę projektową – model biznesowy własnej firmy. Autorzy 20 najlepszych prac w nagrodę będą mogli odwiedzić Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka i wziąć udział w profesjonalnych warsztatach ekonomicznych.

    ,,Ferie z ekonomią’’ charakteryzuje ciekawa formuła – udział w grach i zabawach ekonomicznych, wizyta u lokalnego przedsiębiorcy i banku, pozwala młodzieży zdobyć nową wiedzę w atrakcyjny sposób. Zajęcia będą prowadzone przez duet prowadzących – nauczyciel WOS-u oraz student kierunków ekonomicznych, którzy w grudniu 2017 roku wzięli udział w szkoleniu metodycznym, by zapoznać się z założeniami projektu oraz narzędziami i metodami pracy z uczniami.

    ***

    Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od 28 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

     

  • Ferie  z ekonomią

    Ferie  z ekonomią

     

     

                W dniach od 29 stycznia do 2 lutego 2018 roku w Gimnazjum im. M. Konopnickiej w Szydłowie 19 uczniów brało udział w zajęciach " Ferie  z ekonomią".

    Organizatorem projektu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, a jego celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie roli banku i funkcji pieniądza.

    Zajęcia prowadziła p. Edyta Bąkowska - nauczyciel historii i wos-u oraz student Bartosz Szybulski. Młodzież uczestniczyła  w III modułach: poznawała pojęcia ekonomiczne- "popyt", "podaż" uczestnicząc w grze dydaktycznej- "giełda jabłek".  Zasady funkcjonowania przedsiębiorstw zgłębiała poprzez udział w grach dydaktycznych- " Fabryka zabawek" i " Produkcja książek". O finansach i działalności systemu bankowego uczniowie mogli się dowiedzieć podczas wizyty w Banku PKO. S. A. w Piotrkowie Trybunalskim. Obejrzeli prezentację na temat rozwoju telefonii komórkowej. Mieli możliwość obejrzenia stanowisk bankowych i podpatrzenia pracy pracowników banku. Na końcu spotkania otrzymali drobne upominki i certyfikaty - uczestnictwa w zajęciach. W ostatnim dniu projektu zwiedzili fabrykę bombek w Piotrkowie. Przyjrzeli się w jaki sposób ozdoby choinkowe są formowane, malowane i ozdabiane. Sami uczestniczyli w warsztatach - na których ozdabiali bombki. Następnie wykonane przez nich ozdoby zostały zapakowane, by mogli je zabrać do domu. Podsumowaniem zajęć był test ze znajomości pojęć ekonomicznych oraz rozdanie certyfikatów uczestnictwa w projekcie - "Ferie z ekonomią". Uczniowie w trakcie zajęć prowadzili bloga w którym umieszczali najciekawsze momenty naszych zajęć.

  • Opieka zdrowotna

    Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie korzysta z usług
    Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim,
    ul. Roosevelta 3.

    Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej

  • Przegląd Kolęd i Pastorałek w mediach

      Zobaczmy jak XVII Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Gimnazjum w Szydłowie przy współudziale ks. Włodzimierza Dudka, proboszcza parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przedstawiany jest w mediach.

     

    Media Katolickie

    Ziemia Piotrkowska

    Gmina Grabica

    Nasze Miasto Piotrków Trybunalski

    EPI24

     

  • Laureaci XVII Przegądu Kolęd i Pastorałek

    Laureaci XVII Przegądu Kolęd i Pastorałek

    W dniu 14 stycznia 2018r odbył w Kościele Matki Boskiej Nieustającej pomocy w Szydłowie się koncert  laureatów  XVII Przeglądu Kolęd i Pastorałek  zorganizowany przez Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie. W dniu 5 stycznia 2018r odbyły się przesłuchania młodzieży w kategorii soliści duety i zespoły. Do przeglądu zgłosiło się około 350 dzieci z powiatu piotrkowskiego i bełchatowskiego oraz ze szkól podstawowych z terenu Piotrkowa Trybunalskiego. W przeglądzie wzięło udział ponad 100 solistów  w kat 0-III, IV-VII i II-III klasa gimnazjum. Niezmiernie miło było gościć tak dużo utalentowanych młodych ludzi. Kolędowanie w Szydłowie stało się już tradycją. Przegląd stał się wiec wydarzeniem o charakterze regionalnym
    Nie byłoby to możliwe bez udziału profesjonalnego jury w osobach Pani Aldona Plucińska kustosz muzeum etnologii i etnografii w Łodz, Pana Witolda Smętkiewicza łódzkiego poetę autora kolęd i pieśni wielkanocnych oraz Pana Janusza Janysta krytyka muzycznego.

    W Tym roku naszą uroczystość podsumowania przeglądu uświetnił Jego eminencja ks Biskup Ireneusz Pękalski. Ale nie byłoby możliwe zorganizowanie przeglądu bez wsparcia i udziału sponsorów  Pana Krzysztofa Kulińskiego Wójta Gminy Grabica głównego sponsora i współorganizatora, Pana Stanisława Cubały starosty powiatu piotrkowskiego, Pana Dariusza Kalisiaka przewodniczącego Rady Gminy Grabica, Pani Haliny Westrych przewodniczącej komisji edukacji Pana Tomasza Szajdera  i Marcina Włodarczyka Przedstawicieli PZU. Kolędy, które od tylu wieków śpiewamy w okresie Bożonarodzeniowym są zwierciadłami naszej duszy narodowej. W ich odbiciach można zobaczyć to, co przeżywali Polacy w chwilach wielkiej radości i w czasach zniewolenia. Nasze wyjątkowe kolędy stały się pieśniami patriotycznymi i symbolizują polskość.

    Dobrze więc, że w Polsce tradycja wykonywania kolęd jest wciąż żywa i podtrzymywana na różnych poziomach aktywności artystycznej bowiem jak pisał znany niemiecki twórca Wolfgang Goethe
     „Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp
     Tam ludzie dobre serca mają
     bo ludzie źli , ach wierzaj mi,
     Ci nigdy nie śpiewają..”

    Zaprazszamy na fotorelację http://szydlowgim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=68

  • Eliminacje w ramach XVII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

    Eliminacje w ramach XVII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

    5 stycznia 2018 roku w Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie odbyły się eliminacje w ramach XVII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

    Przegląd przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych:

    • dzieci klas 0 –III szkół podstawowych,
    • młodzież klas IV – VII szkół podstawowych
    • młodzież klas II – III gimnazjum

    Uczestników oceniało jury w składzie:
    Przewodniczący:
    Pani Aldona Plucińska – starszy kustosz Muzeum Archeologii i Etnografii w Łodzi
    Członkowie:
    Pan Janusz Janyst – recenzent muzyczny i dziennikarz 
    Pan Witold Smętkiewicz -  łódzki poeta i fraszkopisarz, autor kolęd i pieśni wielkopostnych 

    LAUREACI:

    Soliści klasy 0 – III   szkoły podstawowe:

    Ada Płoszyńska – SP Szydłów
    Amelia Kałkowska – SP Szydłów
    Amelia Midera  - Wolborskie Centrum Kultury
    Antonina Orłowska – SP nr 12 Piotrków Tryb.
    Dominika Suska  - SP nr 16 Piotrków Tryb.
    Hanna Błażejewska – SP Niechcice 
    Inez Schindler – SP nr 12 Piotrków Tryb.
    Julita Kubacka – Wolborskie Centrum Kultury
    Kaja Pyrzakowska – SP Gomulin
    Maja Kacperska - SP nr 10 Piotrków Tryb.
    Otylia Latocha – Wolborskie Centrum Kultury
    Zofia Mędasik SP nr 12 Piotrków Tryb.
    Zuzanna Krawczyk - SP Szydłów
    Zuzanna Wadlewska – SP nr 10 Piotrków Tryb.

    Soliści klasy IV – VII   szkoły podstawowe:

    Aleksandra Balińska – MOK Sulejów
    Anna Grelowska - SP nr 16 Piotrków Tryb.
    Dominika Góra - SP Wadlew
    Ewelina Piotrowska– SP Golesze Duże
    Iga Zielińska – SP Golesze Duże
    Jakub Nieśmiałek – SP Brzoza
    Jakub Robaszek - SP nr 11 Piotrków Tryb.
    Łucja Starościc – SP nr 3 Piotrków Tryb.
    Nina Kaczmarek - SP nr 12 Piotrków Tryb.
    Rozalia Pawlak – SP nr 11 Piotrków Tryb.
    Rozalia Wolska – SP Boryszów
    Wiktoria Ingier - SP Milejów
    Zuzanna Kafar – SP nr 11 Piotrków Tryb.

     


    Zuzanna Stańczuk - SP nr 13 Piotrków Tryb.

    Soliści gimnazjum:

    Agata Dziubałtowska – Wolborskie Centrum Kultury
    Aleksandra Wrona – SP nr 2 Piotrków Tryb.
    Gabriela Hernoga – SP Ręczno
    Katarzyna Wypych – ZSG Czarnocin
    Patrycja Suska – Gimnazjum nr 4 Piotrków Tryb.
    Urszula Margas  - SP Ręczno

    Zespoły – Szkoła Podstawowa – kat. 0-3:

    Zespół „Luzik” SP nr 16 Piotrków Tryb. 
    Zespół „Żelki” Wolborskie Centrum Kultury 


    Zespoły – Szkoła Podstawowa – kat. 4 - 7:

    Młodzieżowy Zespół wokalno – instrumentalny - Wolborskie Centrum Kultury
    Zespół wokalny „Mini Band” SP nr 3 Piotrków Tryb.
    Zespół wokalny Golesze Duże
    Zespół wokalny SP nr 12 Piotrków Tryb.
     

    Zespoły – Gimnazjum:

    Zespół wokalno – instrumentalny Gorzkowice
    Zespół wokalno – instrumentalny ZSG Czarnocin
    Zespół wokalny „Kwartet” – SP Dobrzelów
    Zespół wokalny „Pięciolinia” – SP nr 3 Piotrków Tryb.
    Zespół wokalny Gimnazjum Szydłów
     

    Duety Szkoła Podstawowa:

    Emilia Dworak i Dominika Suska - SP nr 16 Piotrków Tryb.
    Gabriela Wściubiak i Zuzanna Jarek– SP nr 16 Piotrków Tryb.
    Julia Bogusławska i Nikola Kwiatkowska – SP Golesze Duże
    Julita Kubacka i Zuzanna Kałużna - Wolborskie Centrum Kultury
    Kinga Krawczyńska i Kinga Kozar – Wolborskie Centrum Kultury
    Natalia Besztak i Zuzanna Stańczuk – SP nr 13 Piotrków Tryb.


    Duety Gimnazjum:

    Angelika Kubera i Inez Senderecka – Gimnazjum Szydłów
    Justyna Koch i Katarzyna Ruszkiewicz – Wolborskie Centrum Kultury

     

     

     

  • Każdego roku przed świętami Bożego Narodzenia...

        Każdego roku przed świętami Bożego Narodzenia wystawiane są w naszej szkole jasełka. W dniu 21 grudnia 2017 roku zostało zaprezentowane przedstawienie w wykonaniu  uczniów szkoły.Tegoroczna inscenizacja skłaniała do refleksji, została przygotowana na podstawie dość nietypowego scenariusza.  Była to opowieść o dziewczynie i chłopaku, którzy próbują znaleźć religijny wymiar i prawdziwą istotę Świąt Bożego Narodzenia, które we współczesnym świecie stają się często dla niektórych osób pustą tradycją, obracają się jedynie wokół zakupów i promocji. Nie było łatwo, bo w supermarkecie czekało mnóstwo pokus, ale dzięki wsparciu Maryi (Dominika Kalisiak kl. III b) i Józefa (Michał Woch kl. III b) oraz maleńkiego Jezusa, którzy zeszli pomiędzy sklepowe regały, szukając zagubionych ludzi, dobro raz jeszcze zwyciężyło. Poszukujący prawdy i piękna młodzi ludzie Zosia i Krzysiek ( Paulina Siuto kl. III b i Dominik Maciołek kl. III b) odnaleźli sens Bożego Narodzenia. Rozmowy bohaterów nawiązywały do sytuacji często nas otaczających. Młodzież chciała ukazać dylematy moralne współczesnych nastolatków, ich wewnętrzne rozdarcie między dobrem, a złem, nieustanną walkę z pokusą.Przed Świętami Bożego Narodzenia jest wiele spraw do załatwienia, do wykonania: prezenty, sprzątanie, zakupy…ale najważniejsze, to spotkanie z nowonarodzonym Jezusem w swoim sercu. Gratulujemy uczniom pięknego wykonania przedstawienia, dziękujemy za zaangażowanie, trud i  radość.
    Po jasełkach głos zabrali pan Krzysztof Kuliński Wójt Gminy Grabica i pani dyrektor Bożena Palus, którzy złożyli wszystkim pracownikom szkoły i uczniom najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

     

  • „Od św. Franciszka do dziś…”

    O tej porze roku magia świąt przejawia się na każdym kroku. Gimnazjum im. M. Konopnickiej w Szydłowie również poczuło urok Bożego Narodzenia. W szkole  uczniowie wykonywali prace o tematyce przyjścia na świat Jezusa Chrystusa.
    Wśród tegorocznych dzieł najpopularniejsze są pieczołowicie wykonane podświetlane szopki z figurkami. Jak zwykle, autorzy wykazali się nieprzeciętną inwencją twórczą, wykonując prace nie tylko z drewna, słomy, siana, mas plastycznych  papieru, ale też np. z płatków kosmetYcznych, makaronu, ciasta piernikowego, składanych gazet . Wykonane szopki wzięły udział w szkolnym konkursie.

    NAGRODZENI:

    I miejsce      - Anna Rogozińska  kl. III b i Emilia Janiszewska kl. III a ,
    II miejsce     -  Wiktoria Leśniewska  kl. II b,
    III  miejsce   - Szymon Myśliński  kl. II b.
     

    Wyróżnienia

    Patrycja Rudzka kl. II b,
    Natalia Przybył kl. III a.

    W kategorii ozdoby świąteczne przyznano:  
     

    Wyróżnienia        
     

    Dawid Nowakowski kl. II b,
    Karolina Ostrowska kl. III a
    Jan Derendarz kl. II b.

    Wystawione na korytarzu szkolnym  dekoracje uczniów potęgują unoszącą się  w powietrzu magię świąt, przyciągają wzrok i powodują uśmiech na twarzach. Ta wystawa, tak jak i przyjście na świat Zbawiciela, jednoczy i łączy.

     

  • Narodowe Święto Niepodległości

    Narodowe Święto Niepodległości

    Dyrektor Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie – Bożena Palus i Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU im. Władysława Stanisława Reymonta w Szydłowie – Wiesława Olejnik byli organizatorami obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Na obchody zostały zaproszone Styrczańskie Dzwoneczki zespół folklorystyczny złożony z dzieci polskich rodzin, mieszkających we wsi Styrcza w Rejonie Glodeni Republiki Mołdawii.

    Młodzież szkolna społeczności gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej przedstawiła montaż słowno – muzyczny, zaśpiewała pieśni legionowe. Natomiast gości z Mołdawii przedstawili tańce narodowe takie jak: polonez, krakowiak. Najmłodsze uczestniczki zespołu zauroczyły recytacją poezji Adama Mickiewicza oraz programem prezentującym piękno mołdawskiego folkloru.

     Galeria artykułu

  • Wycieczka do Wrocławia

    Wycieczka do Wrocławia

    19 października tego roku uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili jedno z najpiękniejszych polskich miast – Wrocław. Piękna, słoneczna pogoda zapewniła wspaniałe doznania w czasie podziwiania panoramy miasta z najwyższego puktu widokowego na 56 piętrze budynku Sky Tower.

    Następnie udaliśmy obejrzeć do Panoramę Racławicką, słynny obraz namalowany przez 9 wybitnych malarzy, m. in. Jana Stykę i Wojciecha Kossaka. Kolejnym punktem wycieczki byłao największe w Polsce centrum wiedzy o wodzie – Hydropolis, znajdujące się w XIX wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej. W czasie tej wyprawy zanurzyliśmy się w niezwykłej opowieści o początkach wody, zjawiskach i procesach, w których woda bierze udział. Następnie na Rynku i w jego okolicy oglądaliśmy niewątpliwą atrakcją miasta: wrocławskie krasnale, nazwą tą określa się figurki krasnali, w liczbie ciągle rosnącej, umieszczanych na ulicach Wrocławia. Zobaczyliśmy m.in. najcenniejsze kamienice, pomnik Aleksandra Fredry, budynek ratusza oraz dwa małe domki nazwane „Jasiem” i „Małgosią”. Byliśmy także na Placu Solnym, na którym kiedyś handlowano solą, a obecnie przez całą dobę sprzedaje się tam kwiaty. Mieliśmy okazję być również na Starych Jatkach – małej uliczce, na której od XII wieku sprzedawano mięso, natomiast dzisiaj znajdują się tam galerie sztuki oraz Pomnik Pamięci Zwierząt Rzeźnych. Widzieliśmy także gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym mieszczą się figury czterech cnót kardynalnych: Sprawiedliwości, Męstwa, Roztropności, UmiarkowaniaWycieczka była bardzo udana, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Szydłowa.

    Galeria

  • Warsztaty edukacyjne dla młodzieży p.t."Zrozumieć media".

    Warsztaty edukacyjne dla młodzieży p.t."Zrozumieć media".

            16 października 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się warsztaty edukacyjne dla młodzieży p.t."Zrozumieć media". Prowadzili je wykładowcy i szkoleniowcy z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, redaktorzy, dziennikarze, montarzyści oraz operatorzy z Radia Maryja i TV Trwam.
          Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 9:00 powitaniem uczestników przez Dyrektor szkoły Panią Lidię Łopusiewicz. Następnie przedstawiony został program warsztatów. Jako pierwszy odbył się wykład dotyczący podstaw przekazu telewizyjnego.  Uczniowie brali udział w warsztatach jako prezenterzy i pogodynki, a w czasie przerwy również mieli możliwość być operatorami kamer. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z budową i funkcjonowaniem wozu transmisyjnego. Przedstawiono najważniejsze narzędzia wizualne, które wykorzystuje się w produkcjach filmowych.
          Wszyscy bez wahania uznali, że zajęcia były interesujące i dowiedzieli się wielu ciekawych informacji.  Zarówno uczniowie jak i nauczyciele  z wielką przyjemnością brali udział w wywiadach, do radia oraz telewizji.

    Galeria artykułu

  • ,,Idźmy naprzód z nadzieją”

    ,,Idźmy naprzód z nadzieją”

                Słowa ,,Idźmy naprzód z nadzieją” były hasłem XVII Dnia Papieskiego, który 8 października 2017 roku obchodzono w całej Polsce.
                Uczniowie naszej szkoły 8 października podczas Mszy Świętej w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Szydłowie Kolonii zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny poświęcony wielkiemu Polakowi Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.
    W programie wykorzystano wiersze Karola Wojtyły i słowa Ojca Świętego.
               Przesłanie papieża "wciąż aktualne". Nadzieja jest zawsze spodziewaniem się dobra, a chrześcijanie czerpią ją z wierności Boga i Jego nieodwołalnej miłości miłosiernej" - napisali biskupi w liście przed XVII Dniem Papieskim. Hierarchowie przypomnieli, że hasło tegorocznego Dnia Papieskiego pochodzi z przesłania papieża Jana Pawła II skierowanego do Kościoła na przełomie tysiącleci. Ich zdaniem wezwanie papieża sprzed 16 lat jest wciąż aktualne. Szczególnie w kontekście Światowych Dni Młodzieży w Krakowie z lipca 2016 roku i związaną z nimi wizytą papieża Franciszka, a także zakończonych niedawno obchodów Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. Uczniowie przypomnieli szczególny dzień 16 października 1978 roku oraz inne ważne wydarzenia z życia papieża. Ksiądz Proboszcz Włodzimierz Dudka podziękował pani dyrektor Bożenie Palus, nauczycielom, zaangażowanym w przygotowanie uroczystości pani Dorocie Laseckiej i panu Sylwestrowi Ossowskiemu oraz uczniom za dostarczone wrażenia artystyczne i duchowe.

              Program zaprezentowano także w Gimnazjum im. M. Konopnickiej w Szydłowie 12 października w obecności zaproszonych gości przedstawicieli władz gminnych i dla całej społeczności szkolnej.

    Galeria artykułu

  • Dzień Głośnego Czytania Biblii

    Dzień Głośnego Czytania Biblii

    29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim, Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum idei ,,Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowali  III  edycję Dnia Głośnego Czytania Biblii,  konkurs ,, Bohaterowie Księgi Sędziów”.

      Honorowy patronat nad tym  przedsięwzięciem objęli Marszałek Województwa Łódzkiego pan Witold Stępień i Administrator Archidiecezji Łódzkiej Ksiądz Biskup Marek Marczak .

      Nasi uczniowie brali udział w  Dniu Głośnego Czytania Biblii oraz w konkursie,, Bohaterowie Księgi Sędziów”. We wszystkich klasach  odczytano ,,Księgę Sędziów”. W konkursie III miejsce  zajęła Daria Bartłomiejczyk uczennica klasy III B.

    Gratulujemy!

    Do galerii: http://szydlowgim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=62

  • 07.09.2017

    Moduł Strefa ucznia został zmodyfikowany

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Zapraszamy na fotorelację.

    http://szydlowgim.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=61

  • INFORMACJA

    INFORMACJA

            Dyrektor Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie informuje, że  uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 04.09.2017r. (poniedziałek) o godzinie 11:00 w Kościele Parafialnym w Szydłowie Kolonii; następnie o godzinie 12:00 w budynku szkoły.

  • XII Piotrkowski Maraton Matematyczny

    W dniu 10 czerwca 2017 w I LO im. B. Chrobrego w Piotrkowie Tryb. zostały przeprowadzone zawody finałowe XII Piotrkowskiego Maratonu Matematycznego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maciej Kuliński, Dominik Maciołek, Jakub Owczarek oraz Łukasz Wachulec. Łukasz Wachulec uzyskał tytuł laureata tego konkursu, a Maciej Kuliński otrzymał wyróżnienie. Reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce w klasyfikacji drużynowej.

  • Wycieczka Zakopane - Zator

    Wycieczka Zakopane - Zator

    W dniach 05-06 czerwca 2017r. uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami (H. Jabłońską, E. Zarzycką, E. Jóźwik i H. Grabowieckim) byli na wycieczce. Pierwszego dnia  zwiedzali Zakopane. Program wycieczki obejmował wejście na Gubałówkę. Uczniowie zobaczyli skocznie narciarskie,  Cmentarz na Pęksowym Brzysku,  Krzeptówki  i Krupówki. Wieczorem odbyło się spotkanie z góralem Adamem Gąsienicę w tradycyjnej góralskiej chałupie, której wystrój stanowiły autentyczne zbiory sztuki podhalańskiej. Opowieści o pierwszych osadnikach, zwyczajach pasterskich, legendach zbójnickich, muzyce i stroju przeplatane były prezentacją instrumentów oraz humorem góralskim. Pobyt w drugim dniu wycieczki w Zatorze na terenie parku rozrywki zwanej  Energylandią dostarczył moc silnych wrażeń.

  • Udział młodzieży w Warsow  Comic Con

    2 czerwca 2017 r. 49 uczniów klas I – III wzięło udział  w pierwszym w Polsce  Warsow  Comic Con.  Było to prawdziwe święto dla fanów książek, komiksów, filmów, seriali i gier. Spotkania ze światowymi gwiazdami filmów i seriali np. „Gra o tron”, nowinki wydawnicze, prezentacja najciekawszych inicjatyw artystycznych i rozrywkowych, a także liczne konkursy, warsztaty i koncerty. Dużym zainteresowaniem cieszył się również koncert Dawida Kwiatkowskiego i spotkania ze sławnymi youtuberami, takimi jak: Junajted, LisekHD czy Dommanu . Było to niesamowite  i niezapomniane przeżycia dla młodzieży.

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie
    Szydłów 56
    97 - 306 Grabica
    szydlow_gim@poczta.onet.pl
  • 44 617 13 38

Galeria zdjęć