Menu

Regulamin Międzynarodowe spotkanie nauczycieli na wyspie Paros Relacja z wizyty na Łotwie Spotkanie nauczycieli ze szkół partnerskich w Polsce Relacja z wizyty w Chorwacji Podsumowanie projektu Erasmus + Relacja z wizyty w Hiszpanii Relacja z wizyty w Czechach Zadania wykonane w ramach projektu Logo projektu

Erasmus+

Regulamin

 

Oficjalna strona Projektu:

http://erasmusplus.org.pl/

Regulamin Projektu ‘ERASMUS +’ realizowanego w Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie, zatytułowanego ‘Environment surrounding us as a challenge and responsibility’

 

 I. INFORMACJE OGÓLNE 


1. Projekt realizowany jest w okresie od 1 października  2015 do 30 września  2017 w ramach programu: ‘Erasmus +’ Edukacja Szkolna, Współpraca Szkół. 
2. Ogólne cele projektu:  
•    Uświadomienie oraz przybliżenie uczniom i nauczycielom różnorodności kultur, języków i wartości europejskich;
•    Rozwój współpracy międzynarodowej;
•    Rozwój uczniów na drodze do obywatelstwa europejskiego;
•    Doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.
3. Projekt przewiduje wymianę uczniów z 7 krajów partnerskich (Chorwacja/ Grecja / Hiszpania/ Czechy/ Łotwa/Turcja oraz Polska). Ze względu na niewielką ilość uczniów, którzy mogą uczestniczyć w tych wyjazdach traktowane są one jako wyraz uznania dla uczniów wyróżniających się zaangażowaniem w realizację projektu. 
4. Projekt skierowany jest do uczniów w wieku  13– 16 lat.
5. Językiem roboczym projektu jest język angielski. 
6. Udział w projekcie jest dobrowolny oraz bezpłatny, gdyż jest realizowany ze środków Unii Europejskiej. Wyjazdy są opłacone z grantu otrzymanego przez szkołę (transport, zakwaterowanie, wyżywienie, dodatkowe ubezpieczenie), uczeń zobowiązany jest jednak posiadać kieszonkowe na drobne wydatki nie pokrywane z grantu.


II. ZASADY UCZESTNICTWA W PROJEKCIE


1. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie spotykają się w celu podziału i wykonania  zadań wynikających z realizacji projektu  (ERASMUS + ).
 2. Uczniowie zainteresowani udziałem w projekcie otrzymają zadania do wykonania (np. opracowanie prezentacji multimedialnych , opracowanie logo projektu itp.). Przy ocenie zadania koordynator bierze pod uwagę następujące aspekty: terminowość, zaangażowanie, atrakcyjność pomysłu, jego przydatność dla celów projektowych. 
3. Uczeń zgłaszający chęć udziału w projekcie jest zobowiązany dostarczyć do koordynatora projektu następujące dokumenty: 
A) zgodę rodziców / prawnych opiekunów na udział w projekcie;
B) zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku ucznia.
4. Do zadań uczniów biorących udział w projekcie należy: 
a) wspólnie z koordynatorem omówienie i ustalenie zasad współpracy w realizacji projektu, podziału zadań w zespole; 
b) zgodne zespołowe podejmowanie działań objętych projektem; 
c) rzetelne i terminowe wypełniane obowiązków wynikających z prac przydzielonych w harmonogramie; 
d) współpracowanie z opiekunem projektu i uczniami wchodzącymi w skład zespołu projektowego; 
e) przygotowanie sprawozdania z realizacji projektu (zespół opracowuje go uwzględniając specyfikę projektu).
 2. Uczniowie mogą korzystać z pomieszczeń szkoły do celów związanych z realizacją projektu w godzinach jej pracy wyłącznie pod opieką opiekuna lub innych nauczycieli. 
3. Osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu są uczniowie. Nauczyciel może pełnić jedynie funkcje doradcze i kontrolne pracy uczniów.


III. KRYTERIA WYBORU UCZNIÓW DO MOBILNOŚCI W RAMACH PROJEKTU 


1. Zachowanie co najmniej dobre, oraz dobre wyniki w nauce. 
2. Komunikatywny stopień znajomości języka angielskiego. 
3. Aktywny udział w zajęciach pozalekcyjnych;
4. Liczba i jakość wykonywanych zadań projektowych. 
5. Przestrzeganie terminu realizacji zadań. 
Wyboru uczniów do wyjazdów dokonuje zespół rekrutacyjny, składający się co najmniej z 2 osób: koordynatora projektu, jednego z nauczycieli, który jest zaangażowany w pracę nad projektem.                                                                                                           W pierwszej kolejności będą wybierani uczniowie, którzy nie uczestniczyli w żadnych wcześniejszych wyjazdach zagranicznych.
W przypadku, gdy wystąpi problem z wyłonieniem uczestników wyjazdu według określonych powyżej kryteriów, zostanie przeprowadzone losowanie wśród uczniów biorących udział w projekcie. 
Jeżeli uczeń zakwalifikowany do wyjazdu zgłosi rezygnację, na jego miejsce zostanie wybrany uczeń z listy rezerwowej. 
W przypadku rezygnacji z wyjazdu ucznia zakwalifikowanego do tego wyjazdu bez uzasadnionej przyczyny, koszty wynikające z tej rezygnacji ponosi rodzic / opiekun prawny ucznia.
Koordynator oraz opiekunowie projektu nie odpowiadają za zmiany wynikające z przyczyn zewnętrznych lub od nich niezależnych.


IV. ZASADY UCZESTNICTWA W WYJAZDACH (MOBILNOŚCI)


1. Aby uczeń mógł wziąć udział w wyjeździe konieczna jest zgoda rodziców/ opiekunów prawnych w formie pisemnej (zał. nr 1)/ karta informacyjna o uczniu (zał. nr 2)/ pisemne potwierdzenie zapoznania się z regulaminem uczestnictwa w wyjeździe. 
2. Uczestnicy wyjazdu są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania poleceń koordynatora projektu oraz opiekunów.
3. Uczestnicy wyjazdu dostosowują się do ustalonego programu. 
4. Obowiązkiem każdego uczestnika wyjazdu jest kulturalne zachowanie, dbanie o dobre imię szkoły i kraju. Uczestnicy nie naruszają godności uczestników reprezentujących inną kulturę, religię czy przekonania.
5. W przypadku złamania powyższych reguł, uczeń zostanie wykluczony z dalszego udziału w projekcie, jego ocena z zachowania ulegnie obniżeniu oraz zostaną zastosowane kary przewidziane w statucie szkoły. 
6. Za wszelkie zniszczenia, szkody w miejscu zakwaterowania przez ucznia odpowiedzialność finansową ponoszą rodzice / prawni opiekunowie.


Niniejszy regulamin obowiązuje przez okres trwania projektu, tj. od dnia 1 października 2015 do 30 września 2017.


 

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Szydłowie
    Szydłów 56
    97 - 306 Grabica
    szydlow_gim@poczta.onet.pl
  • 44 617 13 38

Galeria zdjęć