Relacja z wizyty w Hiszpanii

Trzecie spotkanie partnerów projektu Erasmus+ miało miejsce w stolicy Hiszpanii – Madrycie, w dniach 17.10 – 21.10.2016r. Reprezentantami naszej szkoły byli: Malwina Kopertowska i Agata Piotrowska z kl. IIIa; Aleksandra Wocheń z kl. IIIb; Dominika Kalisiak i Dominik Maciołek z kl. IIb, na czele z Panią dyrektor naszej szkoły – Bożeną Palus, Panią pedagog – Elżbietą  Jóźwik i Panią Sylwią Bernacką.

Pierwszego dnia przyjechaliśmy na miejsce po czym każdy z uczniów zapoznał się i zakwaterował u rodzin goszczących. Wieczór spędziliśmy wspólnie z rodzinami.

Drugiego dnia mieliśmy szansę razem zwiedzić szkołę. Następnie mieliśmy warsztaty na temat recyklingu. Po wspólnym obiedzie poszliśmy na spacer po Madrycie i podziwialiśmy zadziwiające widoki. Po południu każdy z uczniów udał się do swojej rodziny, a nauczyciele ze wszystkich krajów partnerskich poszli na kolację, gdzie mieli szansę spróbować lokalnych przysmaków.

Trzeciego dnia zebraliśmy się w szkole, by następnie pojechać do Parque Europa. Po lanchu ponownie poszliśmy na spacer ulicami Madrytu. Następnie mieliśmy trochę czasu wolnego i mogliśmy kupić drobne upominki dla naszych bliskich. Wieczór każdy z uczniów spędził z rodziną, a nauczyciele odbyli kolację z przedstawicielami innych krajów partnerskich.

Czwartego dnia po dotarciu do szkoły pojechaliśmy zwiedzać kompleks związany ze środowiskiem naturalnym w Valdemingomez. Później uczniowie udali się do swoich rodzin, natomiast nauczyciele wieczorem zwiedzili Prado Museum.

Piątego dnia ponownie zebraliśmy się w szkole, po czym pojechaliśmy zwiedzać okolice otaczające Madryt. Po powrocie do szkoły wspólnie zjedliśmy lunch, a następnie każdy z uczestników otrzymał certyfikat. Wieczorem uczniowie wraz ze swoimi rodzinami poszli na wspólną kolację pożegnalną, natomiast nauczyciele byli na spotkaniu dla koordynatorów podsumowującym projekt Erasmus+.

Ostatniego dnia do południa wszyscy mieliśmy czas wolny. Mogliśmy się wtedy spakować i pożegnać z rodzinami. Następnie pojechaliśmy na lotnisko, po czym przylecieliśmy samolotem do Polski. Z lotniska przyjechaliśmy busem do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie czekali już na nas rodzice.