Statut Koncepcja pracy szkoły Regulamin Gimnazjum im. m. Konopnickiej Program wychowawczy Program profilaktyki Regulamin Rady Rodziców Zasady współpracy szkoły z rodzicami Ceremoniał gimnazjum Procedury postępowania nauczycieli w sytuacjach zagrożenia Procedury kontroli frekwencji

Zasady współpracy szkoły z rodzicami

OGÓLNE ZASADY WSPÓŁPRACY SZKOŁY Z RODZICAMI

Formy spotkań z rodzicami

1. Informacyjne.
  2. Konsultacje.
  3. Uroczystości szkolne, klasowe.
  4. Rozmowy indywidualne.

Ad. 1

• Spotkania organizacyjne – w pierwszym miesiącu nauki (wrzesień), odpowiedzialni: dyrektor szkoły, wychowawcy klas.
  • Spotkania informacyjne (cztery w ciągu roku szkolnego) w razie potrzeby wychowawca może zaplanować dodatkowe spotkania. O w/w spotkaniach rodzice są powiadamiani na piśmie w dzienniczkach uczniowskich z tygodniowym wyprzedzeniem. Rodzice potwierdzają podpisem przyjęcie do wiadomości. Ponadto nauczyciel – wychowawca przypomina ustnie o zebraniu; zawiadomienie zawiera datę, godzinę, miejsce spotkania.

Ad. 2

Terminy zebrań z rodzicami:   I półrocze  12.09.2016 r., 30.11.2016 r.
                                                    Wywiadówka – 12.01.2017 r. , II półrocze: 23.03.2017  r., 15.05.2017 r . W trakcie zebrań dyżur pełnią wszyscy nauczyciele.

Zasady kontaktów rodziców ze szkołą

1. Nauczyciele udostępniają rodzicom telefon służbowy.
  2. Spotkania z nauczycielami mogą odbywać się po wcześniejszym ustaleniu terminu. Nie mogą się one odbywać w czasie zajęć lekcyjnych oraz przerw międzylekcyjnych.
  3. Wszystkich informacji o uczniu nauczyciel udziela w szkole w miejscach do tego wyznaczonych ( np. pokój pedagoga, wolna klasa lekcyjna) lub po uzgodnieniu w domu rodzinnym ucznia w wyjątkowych, uzasadnionych przypadkach (dłuższa choroba, kalectwo), bez udziału osób trzecich.
  4. Jeżeli zaistnieją sytuacje konfliktowe wskazana jest obecność dyrektora, pedagoga lub innego nauczyciela.

Ad. 3

1. Celem integracji szkoły ze środowiskiem lokalnym organizuje się szereg imprez kulturalno – rozrywkowych, które odbywają się zgodnie z kalendarzem szkoły.